V súťaži Najkrajšie kalendáre Slovenska 2023 a Najkrajšia kniha o Slovensku 2022 ocenili dva kalendáre a jeden knižný titul Miroslava Sanigu

V súťaži Najkrajšie kalendáre Slovenska 2023 a Najkrajšia kniha o Slovensku 2022 ocenili dva kalendáre a jeden knižný titul Miroslava Sanigu

Tohtoročné slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Najkrajší kalendár Slovenska 2023 a Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2022 organizovanej Klubom fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov prinieslo dve prvé priečky a jedno druhé miesto pre vedeckého pracovníka Ústavu ekológie lesa, v. v. i., vo Zvolene, doc. Ing. Miroslava Sanigu, CSc.

Miroslav Saniga zvíťazil v kategórii STOLOVÉ KALENDÁRE – INÉ s tematikou prírodných scenérií a prírodnín: Miroslav SANIGA – FOSFA Life Science 2023. Rovnako 1. miesto získal v kategórii NÁSTENNÉ VIACLISTOVÉ AUTORSKÉ KALENDÁRE, kalendár s tematikou prírodných scenérií a prírodnín: CHOTÁR POD ČIERNYM KAMEŇOM – ČAROKRÁSNA ZÁHRADA EDEN 2023. Súťaž o najkrajší kalendár Slovenska sa organizuje každý rok, tento ročník bol už 31.

Saniga bodoval aj v súťaži Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2022, išlo o 16. ročník súťaže. Ocenenie získal v kategórii KNIHY O SLOVENSKU. Jeho knižný titul „V TÚLAVÝCH TOPÁNKACH SLOVENSKOU PRÍRODOU“ sa umiestnil na vynikajúcom druhom mieste.

Slávnostné udeľovanie ocenení spojené s vernisážou sa uskutočnilo 27. apríla 2023 v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Ocenené kalendáre a knihy sú vystavené v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici a výstavu týchto najlepších diel môžu záujemcovia navštíviť do 19. mája 2023.

Katarína Sládeková, Ústav ekológie lesa SAV, v. v. i.